DEÜ KARİYER FUARI – TINAZTEPE GÜNLERİ 2018 BAŞLIYOR!

02-03-2018

tinaztrailer

 

“DEÜ Kariyer Fuarı 2018″‘in ilk fuarı Tınaztepe’de,

 

Geleneksel olarak her yıl organize ettiğimiz Kariyer Fuarı etkinliklerinden en geniş kapsamlısı, bu yıl 6-7 Mart 2018 (Salı-Çarşamba) tarihlerinde yine Tınaztepe yerleşkemizde Mühendislik, Fen Bilimleri ve Mimarlık alanlarında eğitim gören öğrencilerimize yönelik olmak üzere “DEÜ KARİYER FUARI Tınaztepe Günleri 2018” başlığı altında gerçekleşecek.

Mühendislik Fakültesi ortak derslikler binası sergi alanında  katılımcı firmalar stant açarak; açık pozisyonları ile staj olanakları için DEÜ Kariyer Planlama ve Mezunlarla İlişkiler Koordinatörlüğü ofisinde mülakatlar yaparak, DEÜ Mühendislik Fakültesi Dekanlık Konferans Salonu’nda atölye çalışmaları yaparak öğrenci ve mezunlarımızla bir araya gelme fırsatı bulacak.

İşte “DEÜ KARİYER FUARI TINAZTEPE GÜNLERİ 2018” kesinleşen katılımcıları…

ALLIANZ

BALL BEVERAGE

BATI ÇİM

BAKİOĞLU HOLDİNG

BEMAR (DEPARK) 

broadAngle

COFFEEMANIA

CMS

DEÜ SAĞLIK BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ

DEMİR EXPORT

DEPARK

DİKKAN

EGELİ POLİSAJ

ELDOR TURKEY

ENEKO

ETIYA

ETKİN TIBBİ CİHAZLAR (DEPARK)

INNOLIFE (DEPARK)

JOHNSON CONTROLS

KENTKART EGE ELEKTRONİK

KUTLUSAN

LARTH

LOGO YAZILIM

MAXION İNCİ

META NİKEL

 

NEMAK

OERLIKON

ONMUŞ ELEKTRİK

PETROL OFİSİ

PilenPak

RAPRO

RAVAGO

SANEM PLASTİK

SİSKON (DEPARK)

SUN GRUP

JEOFİZİK MÜH. ODASI

TAT GIDA

TEKNİK BALANS

TELENITY

TORRECID

TPI KOMPOZİT

TÜBİTAK SAGE

TÜRK HAVA YOLLARI

TÜRKİYE İSTATİSTİK KURUMU

TÜRKİYE İŞ KURUMU

Öğrenci ve mezunlarımızın bu yıl mülakatlara girmek için önceden çevrim içi kayıt yapmasına gerek yok. Peki süreç nasıl işleyecek?

  1. Aşağıdaki bağlantılarda yer alan listelerden, hangi firmanın, hangi türde mülakat yaptığını (iş veya staj için) ve mülakat için hangi sınıf/bölüm koşullarını  talep ettiğini öğrenin. Hangi firmaların mülakatlarına katılmak istediğinizi tespit edin. Unutmayın şartları karşılamıyorsanız firma yetkilileri sizle görüşmek istemeyeceklerdir.
  2. Zaman programını gösteren listeden sizin için en uygun zamanda hangi firmaların mülakatı olduğunu tespit edin ve hangilerine katılacağınızı belirleyin. Bir firmanın mülakatı yaklaşık 120 dk. sürecek olup mülakata giren her kişiye ne kadar zaman ayıracakları tamamen firma mülakat yetkililerinin  inisiyatifindedir. Ancak genellikle bu tür mülakatlarda bir kişinin ortalama 5-15 dk görüşmede kaldığı gözlemlenmektedir. Ayrıca firmalar aday kalabalıklığı durumunda 4-5 kişi veya 10 kişi vb. gruplarla toplu görüşmeler de yapabilmektedir.
  3. Kararınızı verdikten sonra, mülakatın gerçekleşeceği noktaya gidip (4 adet mülakat odasının tümü, DEÜ Kariyer Planlama ve Mezunlarla İlişkiler Koordinatörlüğü içerisindedir. adres: http://kariyer.deu.edu.tr/wp-content/uploads/2017/03/mapk-1024×1024.jpg ) ilgili mülakatın masasında bulunan görevli arkadaşlardan sıra numarası almanız gerekmektedir. Numaranızı aldıktan sonra numaranızı ve kişisel bilgilerinizi masada kaydedip sıranın size gelmesini bekleyebilirsiniz. Bekleme süreci esnasında sıranın nasıl ilerlediği ve size tahmini ne kadar zaman kaldığı konusunda masadaki görevli arkadaşlar sizlere destek olacaktır.
  4. Hangi firmaya hangi zaman aralıklarında ne kadar yoğun bir talep olacağı kestirilemediğinden, sıra dağıtmaya ilgili mülakattan 30 dk. önce başlayacak olan masamıza mümkün olduğunca erken gelmenizi tavsiye eder, numaranızı almaya gelirken sıraya girip bizlere destek olmanızı temenni ederiz. Özgeçmişinizi yanınızda getirmeyi unutmayınız.

Tüm öğrenci ve mezunlarımıza bol şans dileriz.

İŞ VE STAJ MÜLAKATI GERÇEKLEŞTİRECEK FİRMALAR VE ADAY KABUL EDECEKLERİ BÖLÜMLER İÇİN TIKLAYINIZ

clipart-image-of-a-black-and-white-cursor-hand-with-pointer-finger-9

MÜLAKATLAR VE ATÖLYELERİN ZAMAN PROGRAMINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

clipart-image-of-a-black-and-white-cursor-hand-with-pointer-finger-9

GÜNCELLEMELERİMİZ İÇİN FACEBOOK KARİYER FUARI ETKİNLİK SAYFAMIZI ZİYARET EDİN!

 

brosur_ontaraf18