İŞVERENLER

Koordinatörlüğümüzün iş dünyası ile öğrencileri buluşturduğu 3 temel etkinlik türümüz bulunmakta;

 

1. Kariyer Fuarları:

Fuarlarda firmalar, stant açıyor, öğrencilerle görüşüp başvuru formları vb. dağıtabiliyorlar. Dilerlerse istedikleri disiplinlere göre önceden aldığımız öğrenci başvuruları vasıtasıyla onlarla iş veya staj mülakatları da gerçekleştirebiliyorlar. Firmalar tanıtım sunumu, eğitim, kariyer benzeri ya da teknik konularda atölye çalışmaları yapabiliyorlar. Bu tür etkinlikler için her yıl üniversite yönetim kurulu tarafından belirlenen katılım bedeli bulunuyor. Fuarlarımız genellikle Mühendislik/Fen bilimleri ile İktisadi ve İdari Bilimler/Sosyal Bilimler alanlarında gerçekleşmekte olup Sağlık, Turizm ve iki yılık programlara yönelik de organize edilmektedir. Etkinlik içerikleri fuarlara göre değişiklik gösterebilmektedir. Firmalar, T.C. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından koordine edilen ve organizasyon sürecinde yer aldığımız Bölgesel Kariyer Fuarları aracılığıyla da öğrencilerimize ulaşabilirler

kpmi-bilgilendirme1

Kariyer Fuarları

 

2. Tanıtım Toplantıları ve Mülakat/Sınav Organizasyonları:

Eğer firma yalnızca spesifik bir disiplinle veya konuyla ilgileniyorsa, ilgilendiği bölümün öğrencilerinin katılacağı bir tanıtım sunumu organize ediyoruz. Zaman ve lokasyon, ilgili öğrencilere uyacak şekilde ayarlanıyor, dilerse firma yetkilileri bu tanıtımdan sonra öğrencilerle İş/Staj Mülakatları da gerçekleştirebiliyor. Bu tür etkinlikler için de her yıl yönetim kurulu tarafından belirlenen katılım bedeli bulunuyor.

 

kpmi-bilgilendirme  kpmi-bilgilendirme333  kpmi-bilgilendirme444

Tanıtım Toplantıları                                                                                  Mülakat Organizasyonları                                         Sınav Organizasyonları

 

 

Çevrimiçi Tanıtım Toplantıları

 

3. İş/Staj İlanları Duyuruları:

Firmanın istihdam ihtiyacı ile ilgili duyuru T.C. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından geliştirilen yetenekkapisi.org portal üzerinden öğrenci ve mezunlarımızın erişimine açılmaktadır. Ayrıca ilanlar koordinatörlüğümüz tarafındna web sitemizde ve ofis panolarımızda yayınlanmakta, ilgili öğrenci/mezun kitlesine mailing yapılmakta ve ilgili kitlenin temsilci öğretim elemanına duyurulmaktadır. İlan, afiş vb. bir formattaysa posta yoluyla tüm üniversiteye dağıtılabilmektedir. Facebook, Linked-in, Twitter ve Instagram sosyal medya hesaplarımızdan da ilan duyurulmaktadır.

Yetenek Kapısı Portalına Kayıt Olma ve İş/staj, Etkinlik İlanı Yayınlama Klavuzu için Tıklayınız.

1.YETENEKKAPISI.ORG’ A GIDIP “IŞVEREN” SEÇENEĞINI SEÇIN, “IŞVEREN KAYDI” BUTONUNA TIKLAYIP KURUMSAL BILGILERINIZLE FORMU DOLDURUN (MUTLAKA KURUMSAL WEB SAYFANIZ VE KURUMSAL E-POSTA ADRESINIZ OLMASI GEREKMEKTEDIR.)
2.PROFİL BİLGİLERİNİZİ DOLDURUN VE SİZE ULAŞMAMIZ İÇİN “”ÜNİVERSİTELER BÖLÜMÜNDEN “DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİNE” BAŞVURUN
3.ONAYLANMANIZ GERÇEKLEŞTİKTEN SONRA BU KEZ İŞ İLANI, STAJ İLANI, VE ETKİNLİK DUYURULARI TALEPLERİNİZ BİZE ULAŞACAKTIR.
4.İLAN VE DUYURULARINIZI İNCELEDİKTEN SONRA ONAYLACAĞIZ. BU AŞAMADAN SONRA DUYURUDA BELİRTTİĞİNİZ HEDEF KİTLE TARAFINDAN İLANLARINIZ GÖRÜNÜR OLACAKTIR.

İlanınızı oluştururken ulaşmak istediğiniz istihdam profilinin fakülte/yüksekokul/m.y.okulu, sınıf ve tecrübe yılı vb. bilgilerini lütfen belirtiniz. DEÜ deki akademik birimler için bkz.: deu.edu.tr Firmanızın ilanının her türlü dijital ortamda güncel-geçerli logosu ile yayınlanması için  firma logonuzu da gönderiniz. Duyurular ücretsizdir. İlanınızın son başvuru tarihi olmaması durumunda yayınlandıktan 3 ay sonra ilanınız yayından kalkacaktır. İlanınızın yayınına devam etmek isterseniz tekrar iletişime geçmeniz gerekecek.