KARİYER ZİRVESİ 2023 BAŞLIYOR!

 

Kariyer Zirvesi 2023, 50’ye yakın firma ve kurum ile Tınaztepe Yerleşkemizde Gerçekleşecek

 

Bir çok alandan öğrenci ve mezunumuzun istihdam fırsatlarıyla buluşacağı zirve, 08-09 Kasım 2023 (Çarşamba-Perşembe) tarihlerinde Tınaztepe Yerleşkemizde, Mühendislik Fakültesi Ortak Derslikler Binası‘nda gerçekleşecek. (Ortak Derslikler Adres için Tıklayınız.)

Tüm DEÜ öğrencilerimizin ziyaretine açık olan etkinlikte öğrencilerimiz, firma ve kurumların stantlarını ziyaret ederek, çalışma alanları, sektörler, kurumsal istihdam politikaları, açık iş ve staj pozisyonları gibi bir çok alanda bizzat firma yetkililerinden bilgi alıp kurumsal tanıtım seminerlerine katılabilecekler. 

Ayrıca aşağıdaki akademik birimlerin, çoğu bölümünden öğrencilerimiz ve mezunlarımız, firmaların iş/staj mülakatlarına başvuruda bulunabilecekler. Zirve boyunca firmalar yaklaşık 2’şer saat boyunca DEÜ KPMİ ofislerindeki odalarda ilgili DEÜ öğrenci ve mezunlarımızla bizzat, açık pozisyonlar için görüşecekler. 

 

 

KATILIMCI FİRMA ve KURUMLAR

 

     

 

DESTEKLEYEN FİRMALAR

 

 

Firmaların tercih ettiği öğrenci ve mezun profilindeki ziyaretçilerimizin iş ve staj mülakatlarına katılım süreci nasıl ilerleyecek?

  1. Başvuru formunda yer alan listeden, hangi firmanın, hangi türde mülakat yaptığını (iş veya staj için) ve mülakat için hangi sınıf/bölüm koşullarını  talep ettiğini öğrenin. Hangi firmaların mülakatlarına katılmak istediğinizi tespit edin. Unutmayın şartları karşılamıyorsanız firma yetkilileri sizle görüşmek istemeyeceklerdir.
  2. Zaman programını gösteren listeden ise sizin için en uygun zamanda hangi firmaların mülakatı olduğunu tespit edin ve hangilerine katılacağınızı belirleyin. Bir firmanın mülakatı yaklaşık 120 dk. sürecek olup mülakata giren her kişiye ne kadar zaman ayıracakları tamamen firma mülakat yetkililerinin  inisiyatifindedir. Ancak genellikle bu tür mülakatlarda bir kişinin ortalama 5-15 dk görüşmede kaldığı gözlemlenmektedir. Ayrıca firmalar aday kalabalıklığı durumunda 4-5 kişi veya 10 kişi vb. gruplarla toplu görüşmeler de yapabilmektedir.
  3. Kararınızı verdikten sonra, “Kariyer Zirvesi 2023 Öğrenci Başvuru Formu”nu doldururken, belirlediğiniz firmaları mülakatlar için seçin.
  4. Mülakat zamanı geldiğinde en az 10 dk önceden, mülakatın gerçekleşeceği noktaya gidip (5 adet mülakat odasının tümü, DEÜ Kariyer Planlama ve Mezunlarla İlişkiler Koordinatörlüğü içerisindedir.(KPMİ Adres için Tıklayınız.)
  5. İlgili mülakat odasının önündeki masada bulunan görevli arkadaşlardan sıra numarası almanız gerekmektedir. Numaranızı aldıktan sonra numaranızı ve kişisel bilgilerinizi masada kaydedip sıranın size gelmesini bekleyebilirsiniz. Bekleme süreci esnasında sıranın nasıl ilerlediği ve size tahmini ne kadar zaman kaldığı konusunda masadaki görevli arkadaşlar sizlere destek olacaktır.
  6. Hangi firmaya hangi zaman aralıklarında ne kadar yoğun bir talep olacağı kestirilemediğinden, sıra dağıtmaya ilgili mülakattan önce masamıza mümkün olduğunca erken gelmenizi tavsiye eder, numaranızı almaya gelirken sıraya girip bizlere destek olmanızı rica ederiz. Özgeçmişinizi de yanınızda getirmeyi unutmayınız.

Tüm öğrenci ve mezunlarımıza bol şans dileriz.

 

mülakatlar için çevrim içi başvurularımız sona ermiş olup mülakat zamanından önce ofisimizde de kayıt yaptırabilirsiniz. Zaman planında çevrim içi başvuru sahibi öğrenciler öncelikli olacaktır. İlginiz için teşekkür ederiz… ( firmaların mülakat tercihleri listesi)

 

ZİRVE PROGRAMI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TÜM PROGRAMI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

güncellemeleri sosyal medya adreslerimizden takip edin!

#DEUkariyerzirvesi