Decathlon Dokuz Eylül’de Kariyer Günü gerçekleştirdi

24-05-2019

Decathlon, 23 Mayıs Perşembe tüm gün boyunca insan kaynakları yetkilileri ve mağaza yöneticilerinden oluşan ekibiyle Dokuzçeşmeler Yerleşkemizdeydi. Merkez ofisteki pozisyonlar ve İzmir mağazalarındaki iş olanakları ile ilgili olarak öğrenci ve mezunlarımızla bir araya gelen firma yetkilileri eğlenceli sportif aktivitelerle iç içe geçmiş mülakatlar gerçekleştirdiler.

DEÜ Kariyer Planlama ve Mezunlarla İlişkiler Koordinatörlüğü tarafından (KPMİ) tarafından organize edilen etkinlik için öncesinde Decathlon’un çevrimiçi başvuru platformu yoluyla tüm bölümlerimizden öğrenci ve mezunlarımıza ulaşıldı ve etkinlik başvuruları toplandı. Yetkililer tarafından yapılan elemeler doğrultusunda farklı fakültelerden seçilen 18 öğrenci ve mezunumuz Decathlon Kariyer Günü – Dokuz Eylül Üniversitesi etkinliğine katıldı.

Önce DEÜ Uzaktan Eğitim Uygulama Araştırma Merkezi’nin (DEUZEM) Konferans Salonu’nda ağırlanan adaylar firma geçmişi, sektörel özellikleri, organizasyon yapıları, üretim şekilleri ve insan kaynakları politikaları ile ilgili olarak detaylı bilgiler aldılar. Arkasından Dokuzçeşmeler Spor Salonu’na geçen adaylar takımlar halinde sportif etkinliklere katılıp hem eğlenceli zaman geçirdiler hem de yetenek ve karakteristik özelliklerini ekip içerisinde ifade ettiler.  Uygun adaylar daha sonra ileri aşama mülakatlara davet edilecekler.